W obliczu śmierci bliskiej osoby wybór najlepszego zakładu pogrzebowego ma olbrzymie znaczenie. Profesjonalna firma pomoże w kompleksowej organizacji ceremonii pogrzebowej, oferując dopełnienie wszelkich formalności.

Podejmując decyzję odnośnie zakładu zajmującego się pochówkiem, warto zwrócić uwagę na takie aspekty, jak szeroka i dobrze dopasowana oferta oraz odpowiednie podejście do klienta, niezwykle ważne w tych trudnych chwilach.

Wszechstronna oferta zakładu pogrzebowego

Specjalistyczny zakład pogrzebowy będzie w stanie przedstawić nam wszechstronną i urozmaiconą ofertę, która zaspokoi wszystkie potrzeby i wymagania rodziny zmarłego. Dobrze, by był on zlokalizowany w bliskiej odległości od miejsca zamieszkania i cmentarza – ograniczy to koszt usług i usprawni wizyty w lokalu firmy. W jego ofercie powinny znaleźć się ceremonie różnych obrządków, a także pogrzeby świeckie. Wykwalifikowany zakład pogrzebowy Arka pomoże w wybraniu odpowiedniej trumny lub urny oraz całej oprawy pochówku. Dodatkowym atutem będzie posiadanie własnej chłodni i krematorium oraz sali pożegnań, w której rodzina spędzi ostatnie chwile z ukochaną, zmarłą osobą.

Usługi transportu zwłok

Jeśli ciało zmarłego znajduje się za granicą, zakład powinien oferować usługę międzynarodowego transportu zwłok, popartą posiadaniem specjalistycznego sprzętu oraz znajomością niezbędnych procedur formalnych. Niekwestionowaną zaletą będzie także opcja transportu zwłok na terenie kraju – dzięki temu ciało bliskiej osoby zostanie odebrane z domu, przewiezione do chłodni i kaplicy, następnie przetransportowane na cmentarz. Nierzadko firma pogrzebowa oferuje również przewóz gości ze świątyni do miejsca pochówku, do minimum ograniczając obowiązki najbliższej rodziny zmarłego.

Profesjonalni pracownicy

Pracownicy zakładu pogrzebowego powinni wykazywać się wysokim poziomem kompetencji oraz stosowną empatią, która jest niezwykle ważna dla osób w żałobie. Na życzenie klienta ustalą oni wszelkie szczegóły ceremonii w świątyni i na cmentarzu oraz pokryją opłaty, kompleksowo zajmując się organizacją pochówku. W wielu firmach personel jest dostępny przez całą dobę, służąc radą i wsparciem w tym trudnym okresie.