Po jakim czasie można postawić pomnik i kiedy warto zaczekać?

Zgodnie z zasadą, przyjmuje się, iż od momentu pochówku do postawienia pomnika powinno minąć od 6 do nawet 12 miesięcy. Należy jednak pamiętać, iż okres ten zależny jest od kilku czynników.

Napisy i sentencje na pomnik

Nagrobek pełni rolę długotrwałej pamiątki o zmarłej osobie. Odpowiedni materiał oraz jakość wykonania sprawiają, iż nagrobek stanowić będzie miejsce spotkań 2 a nawet 3 kolejnych pokoleń.

Jaką metodę pochówku wybrać dla siebie po śmierci?

Warto zawczasu pomyśleć o sprawach ostatecznych i przekazać najbliższym swoją ostatnią wolę, aby pogrzeb spełniał nasze oczekiwania. Kluczową jest więc decyzja o preferowanej metodzie pochówku.

Jak wykonuje się świecki pochówek?

Pogrzeb świecki to uroczystość pogrzebowa, która odbywa się bez udziału duchownego. Uroczystość pozbawiona jest wszelkich obrzędów oraz symboli religijnych takich jak msza czy modlitwa

Jak wygląda pogrzeb świecki?

Ceremonie pogrzebowe w Polsce zazwyczaj odbywają się zgodnie z obrządkiem katolickim i pod przewodnictwem kapłana, zaś całość przebiega zgodnie ze sztywnym, ustalonym rytmem.

Co wyróżnia dobry zakład pogrzebowy?

W obliczu śmierci bliskiej osoby wybór najlepszego zakładu pogrzebowego ma olbrzymie znaczenie. Profesjonalna firma pomoże w kompleksowej organizacji ceremonii pogrzebowej.

Jak sprawdzić datę i godzinę pogrzebu?

Każdą branżę dotyka postęp technologiczny. Nie inaczej jest w przypadku zakładów pogrzebowych. O terminie i miejscu pochówku nie trzeba dowiadywać się już z ogłoszeń parafialnych, informacji w gablotach lub pogłosek.

Jak wybrać zakład pogrzebowy?

Choć śmierć bliskiej osoby jest bardzo ciężką sytuacją, naszym obowiązkiem jest jej godne pochowanie. Profesjonalny zakład pogrzebowy udzieli niezbędnego wsparcia i pomocy.

O czym należy pamiętać przygotowując pogrzeb?

Odejście członka rodziny zwykle wiąże się z wieloma problemami, którym trzeba stawić czoła. Nie zawsze w takiej chwili łatwo jest wszystko spamiętać i myśleć racjonalnie.

Jak zaplanować pogrzeb krok po kroku?

Organizacja pogrzebu wymaga dochowania wielu procedur, szczególnie trudnych w momencie utraty bliskiej osoby. Posiadając kartę zgonu wydaną przez lekarza, powinniśmy wybrać zakład pogrzebowy, który zajmie się pochówkiem.

Z jakich tworzyw produkowane są trumny?

Według Polskiego Stowarzyszenia Pogrzebowego, corocznie zużywamy około 70 tyś. metrów sześciennych drewna na produkcję trumien. Przeważa sosna, a dąb powoli odchodzi na margines. Rzadkością są te wykonane ze stali. Ale co warto...

Jakie kwiaty wybrać na pogrzeb?

W polskiej kulturze przyjęło się kilka zwyczajów związanych z ofiarowywaniem kwiatów. Towarzyszą nam zarówno podczas radosnych, jak i smutnych wydarzeń. Wręczamy je z okazji imienin, ślubu, przejścia na emeryturę jak również podczas...